Podniková ekologie a udržitelnost
27.05.2025
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
Praha, hotel Olympik a online
 

Další ročník konference přinášející přehled aktuálních témat pro podnikovou ekologii s důrazem na udržitelnost – vše s cílem pomoci vám se zorientovat v aktuálních povinnostech a být připraveni na to, co vás čeká v blízké budoucnosti. 

Můžete se těšit na inspirativní příklady z praxe při hledání optimálních cest a ekologických řešení, při výpočtech uhlíkové stopy, úspoře energií či vody (nejen) pro naplňování cílů udržitelnosti.

Jaké požadavky budou nyní principy udržitelnosti klást na firmy, a to i na ty střední a malé? Jaké kroky budete muset podniknout a jaký dopad to bude mít právě na oblast podnikové ekologie? 

Přijďte se dozvědět více, program pro vás právě připravujeme...

Těšíme se na vás 27. května v hotelu Olympik!

Za tým VIDA conference 

Hana Němejcová

Kontakty

Hana Němejcová


+420 604 473 810
nemejcova@vidacon.cz
Program
Zahájení konference 9:00 hod.
Vojtěch Koval

podcaster & podcast producer

Moderuje

Daniel Houska
Ministerstvo financí ČR
vedoucí oddělení Financování udržitelnosti

Udržitelnost a ESG v rámcích aktuální i připravované legislativy

Jakub Vít
Ernst & Young Audit, s.r.o.
Manager | FAAS | Climate Change and Sustainability Services

Vývoj EU regulace a dopady (nejen) do podnikové ekologie - panelová diskuze

Vývoj EU regulace a dopady (nejen) do podnikové ekologie - panelová diskuze

Ing. Petr Havelka vystudoval obor Odpady a jejich využití na ČZU v Praze, dále studoval na Univerzitě Vitus Bering v Dánsku. Následně nastoupil na pozici inspektora na České inspekci životního prostředí (ČIŽP) na oblastím inspektorátu v Praze. Po dvou letech přešel na ředitelství ČIŽP, kde vykonával funkci ředitele odboru odpadového hospodářství a poté i náměstka ústředního ředitele ČIŽP. V těchto pozicích řídil a definoval kontrolní činnost na úseku odpadového hospodářství v celé ČR. Je častým autorem článků v odborném tisku, je členem Rady pro odpadové hospodářství ČR, byl členem Rozkladové komise ministra ŽP, Ústřední nákazové komise ČR a dalších odborných orgánů. Na ČIŽP působil celkem 8 let, 6 let v řídících pozicích. Následně se v roce 2012 na základě výběrového řízení stal výkonným ředitelem České asociace odpadového hospodářství, kde působí do současné doby. ČAOH se v těchto letech stala přistoupením řady dalších členů sdružením s největší kapacitou recyklačních technologií v České republice. Mezi hlavní priority ČAOH patří ochrana volného tržního prostředí a funkční přechod na oběhového hospodářství, včetně splnění závazných evropských recyklačních cílů a s tím spojených evropských strategií.

Vývoj EU regulace a dopady (nejen) do podnikové ekologie - panelová diskuze

Šárka Maťátko pracuje od roku 2014 v Toray Textiles Central Europe s.r.o., která je součástí skupiny Toray Industries, Inc., jako podnikový ekolog. V její pracovní náplni je dohlížení na plnění všech povinností v oblasti životního prostředí,  vyplývajících z právních a interních předpisů firmy, spolupráce s kontrolními orgány pro životní prostředí v oblasti ochrany ovzduší, ochrany vod, řešení problematiky odpadních vod. Má na starosti  řízení a spravování Systému nakládání s chemickými látkami. Dále spolupracuje s kolegy při přípravě zákaznických auditů Inditex, HIGG a Marks and Spencer a při přípravě na certifikace ISO 14001, Step by OEKO TEX, GRS. Jejím úkolem je také reportovat výsledky z oblasti životního prostředí do systému ISPOP a do mateřské firmy v Japonsku. V blízké budoucnosti ji také čeká příprava nefinančních reportů.

 

Petra Čopová
CS-BETON s.r.o.
jednatel společnosti, právně-marketingový ředitel

Vývoj EU regulace a dopady (nejen) do podnikové ekologie - panelová diskuze

Lukáš Ferkl
Envitrail s.r.o.
Managing Partner, Senior Consultant

ESG dnes: od tabulek k úsporám

Zavádění principů udržitelnosti a ESG strategie ve společnosti Wikov Group

 

Mgr. Veronika Hajná, MBA - V oblasti dotací mám více jak 15 letou praxi, a to jak z pohledu poskytování poradenství žadatelům a příjemcům, tak i z pohledu poskytovatelů dotace. V rámci své praxe jsem se věnovala jak neinvestičním, tak investičním projektům. Ve firmě ENVIROS pro žadatele poskytujeme komplexní dotační poradenství v oblasti energetiky a životního prostředí, které je postaveno na spolupráci odborníků z různých oborů a pro žadatele jsme tak schopni zajistit dotační servis na "klíč".

Uhlíková stopa PVK - od sběru dat k jejímu snižování

Nikola Salová působí v Pražských vodovodech a kanalizacích od roku 2019. Od roku 2022 se zaměřuje na uhlíkovou stopu provozu společnosti a možnosti jejího zpřesnění a snížení. Její práce zahrnuje také oblast udržitelnosti vodního hospodářství a zaměřuje se na uhlíkovou stopu čistíren odpadních vod.

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) se staly první společností v České republice, která obdržela ověření Zprávy o inventarizaci emisí skleníkových plynů podle normy ISO 14064. Toto ověření bylo vydáno Validačním a ověřovacím orgánem SGS Czech Republic, který je akreditován Českým institutem pro akreditaci.

 1.)    Úvod
a.       představení PVK a souvislost s PVS
b.       činnosti PVK (úpravy, čistírny)
c.       „historie“ uhlíkové stopy PVK; provozní vs. zabudovaná uhlíková stopa

2.)    Sběr dat
a.       identifikace kategorií Scope 1 -3
b.       metody sběru v kategoriích (měření, odhady) a použité metodiky

3.)
    Výsledky uhlíkové stopy

4.)
    Konkrétní kroky PVK ke snižování uhlíkové stopy
a.       Sonda N2O a monitoring GHG
b.       Nízkopotenciálové centrum
c.       Zvyšování produkce BP
d.       BioCNG
e.       Obměna vozového parku

Cirkulární audit - jak využít tento nástroj v praxi pro úspory a udržitelnost

 ,,Více než 10 let se aktivně věnuji zavádění udržitelnost ve firemním prostředí. Od roku 2019 vedu společnost CIRA Advisory s.r.o., kde se kromě role CEO věnuji strategickým konzultacím v oblasti cirkulární ekonomiky a ESG, v CIRAA také pomáháme klientům svůj pozitivní dopad správně vykomunikovat. Dříve jsem působila ve vedení Institutu Cirkulární Ekonomiky a byla jsem součástí digitálního odpadového tržiště Cyrkl. Své zkušenosti a znalosti na poli cirkulární ekonomiky a ve vedení organizací se snažím předávat dál jako lektor či koordinátor odborných konferencí, WS a dalších vzdělávacích aktivit. Jsem akreditovaný mentor/ expert v rámci programu PLATINN, který využívají firmy a start-upy z celé ČR pro akceleraci a zlepšení fungování ve své firmě. Velmi často také působím v hodnotících komisí např. TOP odpovědná firma, Ceny SDG´s, www.zebricekudritelnosti.cz. Své dovednosti v oblasti procesního, projektového a týmového řízení stavím na znalostech z bankovního sektoru, kde jsem dříve působila. Motivací je pro mě pracovat na projektech, které mají pozitivní vliv na rozvoj společnosti a zejména na zlepšování životního prostředí."

Žaneta Ťopková
ENVI-PUR, s.r.o.
zástupce obchodního ředitele

Recyklace a znovuvyužití vody jako efektivní nástroj pro úspory ve výrobě

Monika Šrubařová
Sources-Matter s.r.o.
CEO & Consultant

Řízení dodavatelských řetězců aneb neztraťte se v předpisech produktového compliance - tipy, jak zvládnout legislativní změny s přehledem

Co všechno dnes patří pod produktovou ekologii a jak se v tom neztratit? Přednáška nabídne přehled aktuálních legislativních změn, které ovlivňují výrobce i dodavatele – od aktualizace výjimek dle směrnice RoHS, přes nové látky SVHC v nařízení REACH, problematiku PFAS až po pravidla zodpovědného nakupování a odpovědného získávání surovin, či náležitou péči dle nařízení o bateriích. Zaměříme se nejen na to, co se mění, ale především jak to uchopit v praxi – nabídneme konkrétní tipy, jak si nastavit interní procesy, kde získávat informace a jak zvládnout požadavky legislativy bez chaosu a frustrace.

 

Jan Kolář
Česká informační agentura životního prostředí (CENIA)
vedoucí oddělení odborné podpory

BAT/BREF – aktuální podmínky, nápravná opatření a postupy

Radim Filák
ELT Management Company Czech Republic s.r.o.
jednatel

Zpětný odběr pneumatik v České republice

Anežka Vagnerová
Penny Market s.r.o.
energetický manažer / stavební odd.

Dřevostavba CLT prodejny a její vliv na CO2 stopu

přednášející v jednání

Ekologická řešení a nástroje pro snižování uhlíkové stopy - případové studie

Závěr konference 16:00 hod.
Partneři konference
  • Enviros
  • EnviTrail
  • ENVI-PUR
  • ELTMA
  • Sources Matter
  • Průmyslová ekologie
  • PRO energy
  • Energyhub
  • Energie 21
  • Enviweb
Poplatky
Základní registrační poplatek - osobní účast + videozáznam konference 3990 Kč
Základní registrační poplatek - online přenos + videozáznam konference 3950 Kč
Registrační poplatek pro veřejnou správu - osobní účast + videozáznam konference 2990 Kč
Registrační poplatek pro veřejnou správu - online přenos + videozáznam konference 2950 Kč
Sleva pro 2 a více zástupců ze stejné organizace/instituce (slevy se nesčítají) 10%
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email